Tekmovalni program od 10 do 14 let

Kontakt:

070 712 223 / Ana,

Razvoj tekmovalnega tenisa je v Teniškem klubu Krško prioritetna dejavnost.

PREDVIDEN OBSEG PROGRAMA:

• 3 x tedensko 90min (treningi v skupini);
  • 1x tedensko kondicija 90 min;
  • Sparing tekme.

Obseg treningov se spreminja glede na starost in individualno potrebo igralca.

Igralcem usmerjenim v tekmovalni tenis strokovna ekipa trenerjev pripravi skrbno načrtovan program treningov, ki se razlikuje glede na individualne potrebe posameznika.

Program treningov se osredotoča na naslednje točke:

• TEHNIKA IGRANJA (optimalna izvedba udarcev, ipd.);
  • TAKTIKA IGRE (razvoj igre v 5 igralnih situacijah; prepoznavanje tekmečevih prednosti in slabosti, ipd.);
  • KONDICIJA IGRALCA (razvijanje različnih oblik gibanja, agilnost igralca v igri, ipd.);
  • PSIHOLOGIJA IGRALCA (razvoj odgovornosti in samostojnosti, postavljanje ciljev, prepoznavanje ciljev, ipd.);
  • OSEBNOSTNI RAZVOJ (razviti ljubezen do tekmovanja, spoštovanje do soigralcev, trenerjev, kluba, ipd.).

Igralci se udeležujejo tekmovanj pod okriljem nacionalne teniške zveze (Tenis Slovenija) ter tekmovanj Tennis Europe.